Obsah:

Anonim

Americká asociácia motocyklistov (AMA) bola založená v roku 1924 na ochranu práv motocyklistov. Je to najväčšia motocyklová organizácia na svete. Cieľom AMA je podporovať bezpečné a zábavné jazdenie na motocykli pre všetkých jednotlivcov, či už je to súťažné alebo rekreačné. Medzi platy motocyklových pretekárov AMA patria ceny pretekov, ceny priemyselných bonusov a sponzorstvo.

AMA motocykloví pretekári dostanú zaplatené, aby vyhrali preteky a podporovali zariadenia.

Ceny AMA Racing

Časť platu motocyklového pretekára AMA pochádza z výhier, ktoré vyhral každý pretek. V pretekárskej sezóne je 17 pretekov AMA supercross a každá z nich vyplatí inú peňaženku. V roku 2009, AMA supercross kabelku pre 450 triedy bola výplata 12 000 dolárov pre víťaza, a 550 dolárov výplaty pre jazdca, ktorý skončil 30. miesto. Kabelka AMA supercross pre triedu 250 bola výplatou $ 2.500 za dokončenie na prvom mieste a $ 230 za pozíciu 30.

Cena priemyselného bonusu

Ďalšou časťou platu motocyklového pretekára AMA sú peniaze získané z priemyselných prémií. Tieto ceny udeľujú spoločnosti jazdcom, ktorí nosia tovar. Títo jazdci musia nosiť tovar počas pretekov a zobrazovať názov spoločnosti. V roku 1999, AMA Bonus Award Listings ukázali, že v triede superbike pretekov, najvyššie ocenenie priemyslu bonus za prvé miesto dokončenie bolo $ 7,800. Pretekár mal nárok na tento bonus spolu s peňaženkou víťaza.

Propagačné sponzorstvo

Poslednou zložkou platu motocyklového pretekára AMA je zarábanie peňazí prostredníctvom propagačných sponzorstiev. S cieľom získať tieto sponzorstvo sa pretekári musia predať sponzorom. Musia sponzorom vysvetliť, ako môžu predávať svoje výrobky, ako aj dosahovať vysoké rebríčky na pretekoch, pretože sponzori chcú ukázať reklamy, v ktorých sa uvádza, že pretekári používajúci svoje produkty umiestnili na prvom mieste. V minulosti, tieto sponzorstvo priniesli ďalšie súčty 80.000 dolárov ročne pre pretekárov, ktorí používajú tieto produkty.

Pracovný výhľad

Každý pretekár AMA sa môže stať jednotlivcom. Počet jednotlivcov, ktorí môžu pretekať, neexistuje. Avšak, aby sa živobytie ako pretekár, jednotlivec musí umiestniť vysoko v rebríčku. To je ťažké, pretože len niekoľko jednotlivcov môže umiestniť v závode. Každý rok sa v Spojených štátoch amerických stretávajú početné profesionálne a neprofesionálne preteky, na ktorých sa zúčastňujú stovky účastníkov. Výplaty v týchto pretekoch sa všeobecne pohybujú od $ 12,000 do $ 230 za rasu. Jednotlivec, ktorý umiestnil 30. miesto v každom zo 17 pretekov AMA, by za rok dosiahol len okolo 3 910 USD.